Odborná podpora

Ďakujeme za spoluprácu:

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.
ImunoVital Centrum, Bratislava

doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA
Klinika detí a dorastu Jesseniovej lekárskej fakulty UK, UN Martin

Ing. Juraj Majtán, PhD.,
Slovenská akadémia vied, Bratislava

MUDr. Ľuboslav Sanisló,
Onkologický ústav sv.Alžety, Bratislava

MUDr. Jana Straková, PhD.,
Ambulancia klinickej imunológie a alergológie, Martin

MUDr. Vladimír Flimer
Poliklinika NsP Žiar nad Hronom

Poradňa

Na otázky športovcov a dospelých odpovedá MUDr. Katarína Bergendiová, PhD., klinický imuno-alergológ, športový imunológ

Dieťa (5 r.) mojej priateľky je často choré. Má vraj veľmi oslabenú imunitu. Nechodí ani do škôlky, pretože už po 3-4 dňoch v kolektíve je znova choré. Je pre neho vhodný prípravok Imunoglukan P4H®?
Čítať odpoveď

Všetky otázky a odpovede

Na otázky týkajúce sa detskej imunity odpovedá doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA klinický imunológ, alergológ, pediater

Môj syn nastupuje od začiatku mesiaca do škôlky. Ako sa vyhnúť častým infekciám a užívaniu antibiotík?
Čítať odpoveď

Všetky otázky a odpovede

 

 

Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...