Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o anémii

23.5.2013

 

Anémia patrí celosvetovo k najčastejším ochoreniam. Postihuje skoro tretinu populácie najmä v rozvojových krajinách, ale aj vo vyspelých. Do istej miery vieme niektoré druhy anémie ovplyvniť aj stravovaním.

Čím je anémia spôsobená?

Anémia, teda chudokrvnosť, je chorobným stavom, pre ktorý je typická znížená hladina hemoglobínu, resp. hematokritu. Podľa WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) hovoríme o anémii vtedy, keď hladina hemoglobínu v krvi klesne pod 140 g/l u mužov a pod 120 g/l u žien. Príčiny poklesu bývajú rôznorodé, takže aj druhov anémie poznáme pomerne veľký počet. Vo svojej podstate anémia nie je samostatnou chorobou, ale skôr telesným prejavom ukazujúcim na rozvoj niektorého zložitejšieho ochorenia, ktoré treba odhaliť  a liečiť.

Aké sú najčastejšie príčiny anémie?

Príčin anémie poznáme doslova stovky. K tým najvýznamnejším patrí absolútny alebo relatívny nedostatok základných stavebných látok, potrebných pre tvorbu erytrocytov. Ide napríklad o železo, vitamín B12, vitamín C a B6, kyselinu listovú, vitamín E, erytropoetín, hormóny štítnej žľazy, androgény, chýbajúce látky pri poruche kostnej dreni či nádoroch, ale aj rôzne vrodené poruchy krvotvorby a autoimunitné ochorenia (napr. autoimunitná hemolytická anémia). Samozrejme nesmie chýbať aj príčina v podobe akútnej straty krvi.

Ako sa diagnostikuje anémia?

Pri podozrení na anémiu sa najprv zrealizujú štandardné diagnostické vyšetrenia ako anamnéza, klinické vyšetrenia, a tiež laboratórne vyšetrenia vrátane krvného obrazu a biochemických parametrov. V rámci anamnézy je dôležité čo najlepšie popísanie sprievodných prejavov, ktoré môžu, ale aj nemusia mať súvis s anémiou. K tým najznámejším patria: celková slabosť a únavnosť,  dýchavičnosť, závrate, rôzne krvácavé stavy, ale aj častejšie infekcie, vznik nádoru, chronické zápaly, časté je aj mierne dlhodobé zvýšenie teplôt, vznik obličkového ochorenia, tmavý moč, žlčové kamene, lámanie vlasov a nechtov, anorexia a bezdôvodné chudnutie. Nesmieme zabudnúť ani na iný možný dôvod vzniku anémie – dedičnosť.  K dôležitým signálom patria aj rôzne kožné či slizničné zmeny ako krvácanie, bledá koža či žltačka.

Najčastejšie druhy anémií

Asi najčastejšou formou anémie je tzv. sideropenická anémia. U nás býva spôsobená stratou železa počas menštruácie, gravidity a dojčenia, ďalej výživovým deficitom u dojčiat, a tiež malígnymi aj nezhubnými prejavmi na tráviacom trakte. Ďalšou frekventovanou formou chudokrvnosti je anémia chronických chorôb. V prípade starších pacientov ide o vôbec najčastejšiu formu. Vyskytuje sa u viac ako polovice ľudí s rakovinou, v menšej miere aj u chronicky a autoimunitne chorých, alkoholikoch či u ľudí v dlhodobom styku s ťažkými kovmi, najmä olovom. Inou formou anémie je napríklad anémia kvôli nedostatku vitamínu B12 a kyseliny listovej (sú nevyhnutné pre syntézu DNA). Táto chudokrvnosť sa objavuje pri zle nastavenom vegetariánstve, resp. vegánstve. Pri akútnej strate krvi sa zas zvykne objaviť tzv. normocytová anémia.

Vzťah stravovania k anémii

Pokiaľ nie je anémia vyvolaná dedičnými príčinami, môžeme jej vznik do istej miery ovplyvniť naším stravovaním. Kľúčom k úspešnej prevencii je príjem dostatku železa, ktorý zabezpečíte pravidelnou konzumáciou týchto potravín: červené mäso (divina, jahňacie), listová zelenina (špenát, zelené šaláty, žltá zelenina), cereálie, strukoviny, pečienka, vaječný žĺtok, ovocie (hrozno, sušené), melasa, droždie, mak a ďalšie.

 

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...