Chuť predvianočného času

Predvianočné obdobie láka nielen svojou atmosférou, či hrá rôznymi farbami, no výdatne vábi naše chuťové poháriky. Rôzne druhy vianočného pečiva, voňavé dobroty, pohľad zvádzajúce jedlá. Kto by sa nedal zlákať? Neodoláme, veď sa blížia krásne Vianoce, štedré a bohaté. Ale čo v prípade, keď chutnú koštovku prerušia črevné ťažkosti?

Zdrojom črevných ťažkostí býva často narušená črevná mikroflóra vplyvom zmenenej životosprávy ako sme bežne zvyknutí. Črevná mikroflóra má podstatný vplyv na zdravie človeka. K narušeniu jej rovnováhy dochádza pri prekyslení žalúdka v dôsledku stresu, pri zmenenej alebo zlej životospráve, pri užívaní antibiotík. Táto nerovnováha sa vyznačuje nedostatkom probiotík ("priateľských baktérií") a premnožením telu škodlivých baktérií. Prejavy sú rôzne. Zápcha, nafukovanie, hnačky a ich sprievodné javy ako bolesti brucha, nechutenstvo, oslabená imunita, či horúčky vedia poriadne znepríjemniť život.

Probiotiká zohrávajú dôležitú úlohu nielen pri tráviacom procese, ale svojou aktivitou stimulujú bunky imunitného systému, ktoré sa nachádzajú v sliznici tenkého čreva. Totižto až 70 % imunitného systému sa nachádza v sliznici tráviaceho traktu, preto nedostatok probiotík (priateľských baktérií) môže byť príčinou rôznych zdravotných problémov. Narastajúci počet vedeckých štúdií tiež potvrdzuje, že správna aktivita a dostatočné množstvo probiotík v tráviacom trakte sa podieľa nielen na správnom zažívaní, ale je tiež aj ako prevencia akútnych a chronických ochorení.

SynBIO, jedinečné riešenie na tráviace ťažkosti

Imunitný efekt probiotík je možné posilniť pridaním aktívnych látok, ktoré napomáhajú pri modulácii imunitnej odpovede. Tieto kombinované výživové doplnky potom pôsobia "dvojitou silou", a synergickým efektom tak podporujú obranyschopnosť organizmu. Takéto prípravky sa nazývajú potencované probiotiká. Kapsuly SynBIO sú prvým potencovaným probiotikom s prídavkom imunoglukanu na obnovu črevnej mikroflóry a celkové posilnenie organizmu. Táto synbiotická kombinácia probiotík a prebiotík je obohatená o prírodnú imunologicky aktívnu látku imunoglukan a vitamín C, čím sa účinok probiotík znásobuje.

Hor sa teda do vychutnávania dobrôt a predvianočnej atmosféry, pretože nám v tom už nič nezabráni.

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...