Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku

01.07.2016

Práve pokožka zohráva veľmi dôležitú úlohu pri ochrane nášho zdravia pred vonkajšími vplyvmi a škodlivinami. K jej základným funkciám patrí bariérová funkcia (fyzikálna, chemická, biologická), ktorá nás chráni pri bezprostrednom kontakte so škodlivinami vonkajšieho prostredia. Epitelové bunky na povrchu kože tvoria najväčšiu funkčnú a imunitnú bariéru organizmu. Ak táto bariéra funguje správne, chráni pokožku pred stratou vody a zabraňuje vstupu škodlivých látok, iritantov a mikroorganizmov dovnútra kože. Integrita alebo celistvosť kože býva často porušená u ľudí so suchými, alergickými alebo zápalovými kožnými ochoreniami. To znižuje jej obranyschopnosť voči vplyvom z vonkajšieho prostredia. Postihnutá koža je vo zvýšenej miere vystavená neustálemu pôsobeniu vonkajších faktorov, ako sú chemikálie, detergenty, parfumy, UV žiarenie, drobné poranenia a alergény, čo vedie k zvýšenej priestupnosti kože pre patogény s rizikom vzniku infekcie.

Je teda veľmi dôležité udržiavať pokožku v dobrom stave, starať sa o ňu a chrániť ju pred vonkajšími vplyvmi. Normalizáciu bariérovej funkcie kože je možné podporiť používaním prípravkov, ktoré podporujú jej imunitu. Jej obnova je veľmi dôležitá v prevencii a na spomalenie vzrastu spomínaných kožných ochorení. U problémovej kože je najdôležitejšie zabrániť jej vysúšaniu a tým podporiť jej bariérovú funkciu. Lokálna aplikácia prípravkov s obsahom prírodných látok (napr. beta-glukán z Pleurotus ostreatus) môže vhodne dopĺňať protizápalovú liečbu. Po aplikácii dochádza k stimulácii rôznych typov kožných buniek a k zvyšovaniu regeneračných procesov v koži.

Novinkou vhodnou na regeneráciu, ochranu a udržiavanie dobrého stavu kože je telové mlieko Imunoglukan P4H® lotion. Jeho hlavnou účinnou zložkou je prírodný Imunoglukan®, získavaný patentovanou technológiou. Imunoglukan® predstavuje komplex biologicky aktívnych polysacharidov s majoritným zastúpením beta-glukánu pleuran, ktorý je známy ako aktivátor dôležitých kožných buniek. V klinickej štúdii boli preukázané veľmi dobré výsledky a tolerantnosť aplikácie beta-glukánu u pacientov s atopickým ekzémom, ktorý sa často vyskytuje najmä u detí. Telové mlieko Imunoglukan P4H® lotion ďalej obsahuje zmes prírodných rastlinných olejov (olivový, mandľový, makadamiový), ktoré prispievajú k hĺbkovej výžive pokožky. Spolu s arganovým olejom a bambuckým maslom zlepšujú prirodzené vlastnosti kože (bariérovú funkciu, vláčnosť, elasticitu). Pantenol obsiahnutý v mlieku má výborné hydratačné vlastnosti a zároveň ochraňuje pokožku aj proti voľným radikálom. Spoločne s vitamínom E pôsobia protizápalovo a pomáhajú zlepšiť fyziologickú rovnováhu a regeneráciu kože.

Imunoglukan P4H® lotion má regeneračné a hydratačné účinky, ktoré oceníte po opaľovaní na slnku. Zvláčňuje a upokojuje pokožku, podporuje jej elasticitu a pomáha ju udržiavať v dobrom stave. Je vhodné po ožiarení, ako aj na suchú a atopickú pokožku. Obnovuje celkovú integritu kože pri všetkých typoch pokožky. Je ľahko roztierateľné a vhodné pre denné používanie aj na veľké plochy.

Ak sa chystáte na dovolenku, nezabudnite si do svojej batožiny pribaliť aj telové mlieko, ktoré sa postará, aby Vaša pokožka zostala hydratovaná, vláčna a najmä zdravá.

 

Autor: imunita.sk

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...