Bežte s nami do neba

14.10.2014

 

Ak by ste mali vyjsť na piate poschodie a máte k dispozícii výťah aj schody, čo si vyberiete? Odpovedzme si úprimne, že len veľmi málo z nás by si zvolilo schodište. Pritom si ani neuvedomujeme, ako veľmi je tento jednoduchý cvik prospešný pre naše zdravie. Neustále sa iba sťažujeme, že nemôžeme schudnúť, napriek tomu v bežnom živote robíme všetko preto, aby sme sa hýbali čo najmenej.

 

Namiesto kamenného schodiska používame eskalátory a výťahy. A práve vo výťahoch sa stretneme s najväčším množstvom vírusov a baktérii, či už na tlačidlách výťahu alebo v slabo vetranom priestore. Denne sa v nich premelie masa ľudí, z ktorých nie každý je zdravý. Len zopár minút denne chôdze po schodoch pritom podporí Váš kardiovaskulárny systém, spaľovanie tukov a pomôže pri podpore zdravej imunity. Tak neváhajte a bežte!

Organizátori podujatia Beh do neba s Imunoglukanom sa rozhodli podporiť rozvoj tohto športu netradičnou akciou, ktorá je v zahraničí známa ako run-up alebo towerruning. Najznámejšie behy na najvyššie poschodia vysokých stavieb či mrakodrapov sú určite v USA, kde je veľká obľuba a tradícia podobných podujatí. Celosvetovo známy je New York s mrakodrapom Empire State Building, či extrémne náročné behy v Malajzii aj Singapure na budovy vyššie než 350 metrov. Viete si predstaviť, že vybehnete 86 poschodí? Náš najlepší slovenský pretekár Tomáš Čelko zvládol vybehnúť Empire State Building  za neuveriteľných  11 minút a 12 sekúnd, čo mu v roku 2013 prinieslo 1.miesto v kategórii do 30 rokov a 6. miesto vo svetovom rebríčku.

Pretek  Beh do neba s Imunoglukanom je súťaž, ktorá sa stáva na Slovensku kultovou. Prvého ročníku v roku 2009 sa zúčastnilo viac ako 89 bežcov, pričom v tomto roku sa očakáva 180 účastníkov. Ide o otvorené majstrovstvá SR v behu do schodov tímov aj jednotlivcov, ktorých sa môže zúčastniť naozaj každý.

Podujatie sa bude konať dňa 18.10.2014 v EUROHOMESTAR v Žiline.

Či už ste „profík“ alebo športujete len pre svoje zdravie, neváhajte a vyskúšajte si svoju fyzickú zdatnosť a odhodlanosť.

O pozitívnom vplyve športu na imunitu a zdravie organizmu asi podrobne nemusíme hovoriť. Športovať je zdravé, to je fakt. Dôležité je však pripomenúť, že nadmerná fyzická aktivita a náročný tréning môže obranyschopnosť znížiť. Preto sa spoločnosť Imunoglukan s.r.o. rozhodla podporiť podujatie i kvalitné športové výkony spoluprácou.

Naša spoločnosť podporuje špičkových slovenských športovcov, ktorým denne výživové doplnky  Imunoglukan P4H® na posilnenie imunity, pomáhajú zvládnuť ich náročný tréningový program. Čo je najlepšie? Rozhodli sme sa podporiť podujatie nielen produktami ale aj našou účasťou. Naši zamestnanci budú bežať tiež! Príďte nás podporiť, tešíme sa na vás. 

                     

                                                                                                                                              

Viac informácii nájdete na www.imunoglukan.com/sk, www.salora.sk

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...