Ako elegantne zvládnuť jesenné nástrahy

Rýchly spôsob života, výkyvy počasia a neustály zhon sú skúškou pre náš organizmus a jeho obranný systém. Práve prechodné jesenné obdobie je časom, kedy ľahšie podľahneme vírusovým ochoreniam. Ak včas nepodporíme vlastné obranné sily organizmu, aj bežná infekcia môže spôsobiť zápal priedušiek, angínu, kedy sa nevyhneme antibiotikám a návšteve lekára.

Čím si oslabujeme imunitný systém?

Prirodzenú odolnosť organizmu znižuje každá prekonaná infekcia. Imunitný systém sa však neoslabuje len vplyvom infekcií. V dnešnej dobe na nás pôsobí celý rad negatívnych vplyvov, ktoré prispievajú k oslabeniu imunitného systému. Medzi tieto rizikové faktory patria napríklad znečistené životné prostredie, stres, negatívne emócie, či nesprávna výživa, životospráva a nedostatok spánku.

Prevencia je dôležitá

Ako sa vyhnúť ochoreniu a pritom zostať aktívny? Rutina bežného dňa, k tomu pracovné vypätie, a zároveň túžba nájsť si čas i na vlastné aktivity sa stáva neraz problémom, ktorý nás stresuje čoraz viac. Každodenný stres je jednou z hlavných príčin, prečo sa náš organizmus stáva menej odolným voči bežným nástrahám jesenného počasia. Prejavom oslabenia organizmu môže byť herpes, pretrvávajúci pocit únavy, bolesti kĺbov, strata životnej energie, nechuť do bežných denných povinností. Preto sa v dnešnej dobe stáva nevyhnutnosťou prevencia, či už formou otužovania, užívania vitamínov alebo rôznych výživových doplnkov na podporu imunity. Jednou z možností ako podporiť svoj obranný systém sú výživové doplnky s prírodnou aktívnou látkou imunoglukan. Výživový doplnok Imunoglukan P4H® kapsuly obsahuje aj vitamín C a svojím jedinečným zložením podporuje aktivitu imunitného systému, a tak posilňuje odolnosť organizmu práve v rizikových obdobiach zvýšenej chorobnosti, chrípky či oslabeného organizmu v dôsledku stresu.

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...