S celiakiou možno žiť kvalitný a plnohodnotný život, hovorí pediatrička Renáta Gerová

14.2.2012

 

Nedávno ste si mohli prečítať rozhovor o neľahkom živote s potravinovými alergiami a intoleranciou. Dnes pokračujeme rozhovorom s MUDr. Renátou Gerovou z ambulancie pre deti a dorast v Sabinove. Dr. Gerová má nielen profesnú, ale aj osobnú skúsenosť s celiakiou. V rozhovore predstaví komplexné informácie o chorobách vyvolaných lepkom.

Čo majú spoločné potravinová alergia na lepok a celiakia?

Celiakia a alergia na lepok sú dve samostatné ochorenia. Ich príznaky sa prelínajú, preto je náročné rozoznať jednu chorobu od druhej. Po stanovení diagnózy však majú spoločnú liečbu – celoživotnú bezlepkovú diétu.

Aké sú príčiny celiakie?

Celiakia je autoimunitné ochorenie s genetickým pozadím. Jej základom sú súbory genetických informácií – genotypy HLA DQ2 a HLA DQ8. Nie je však pravidlom, že ak niekto má tento genotyp, bude mať aj celiakiu. Naopak, ak tieto genotypy nemám, celiakia nie je pravdepodobná. Ale ľudský genóm je plný záhad a ktovie... Spúšťačom ochorenia sú lepok a stres. V každodennej spoločnej súhre útočia na náš imunitný systém, ktorý nakoniec neodolá a ochorenie sa prejaví.

Aké sú príznaky celiakie?

Prebieha skryto. Pripomína chameleóna, ktorý sa objaví nečakane. Vďaka rôznorodosti jej prejavov prejde aj niekoľko rokov od prvého príznaku ku konečnej diagnóze. Príznaky bývajú rozmanité:

  • zo strany tráviaceho systému (hnačky, zápcha, zvracanie, bolesti bruška, kŕče...),
  • mimočrevné (málokrvnosť, bolesti hlavy, striedanie nálad, depresie, neschopnosť sústrediť sa, osteopénia, osteoporóza, neplodnosť...),
  • celkové (únava, oneskorená puberta, neprospievanie, poruchy rastu...),
  • iné autoimunitné ochorenia (diabetes mellitus, ochorenia štítnej žľazy, pečene, obličiek, kože...),
  • a objavuje sa aj pri niektorých syndrómoch (Downov, Turnerov, Sjögrenov...).

K ošetrujúcemu lekárovi zvyčajne pacienta privedie len jeden, ale neustále sa opakujúci  príznak. Znižuje mu kvalitu života. Lekárovi sa však môže zdať malicherný.  Ale inštinkt a 6. zmysel napovie, že pacient je chorý.  Dostupne biochemické vyšetrenia sú veľakrát v referenčnom rozmedzí. Mnohí pacienti sa obávajú  akýchkoľvek „ skopii“. Nemusia mať hneď strach. Vždy sa začína vyšetrením protilátok. Ak sú  tieto niekoľko stonásobne pozitívne, nasleduje komplexné gastroenterologické vyšetrenie vrátane biopsie tenkého čreva.  Endoskopia tvorí  zatiaľ zlatý štandard diagnostiky celiakie.  Dokáže odhaliť zmeny na sliznici tenkého čreva. Klasifikácia podľa Marscha I-IV. Stupeň. Od normálnej sliznice s črevnými klkmi  až po sliznicu úplne vyhladenú bez klkov.

Čo je to lepok a aká je jeho úloha pri celiakii?

Lepok je cudzorodá rastlinná bielkovina. Nachádza sa v pšenici, jačmeni, ovse a raži. Ich každodennou konzumáciou dochádza k zbrúseniu črevných klkov (jemných výbežkov na sliznici čreva) a k vyhladeniu tenkého čreva. Bez klkov sa nevstrebávajú živiny z prijímanej potravy a zvýši sa priepustnosť črevnej steny. Keď sa potom lepok dostane pod sliznicu čreva, nasmeruje u človeka so spomínanými genotypmi HLA DQ2 a DQ8 imunitu opačným smerom, než je prirodzené. Výsledkom je autoimunitné ochorenie. Imunita je namierená proti vlastným bunkám. Protilátky až stonásobne stúpajú proti tkanivovej transglutamináze a endomyozínu v triede IgA.

Súbežne s celiakiou sa zvykne objaviť aj neznášanlivosť laktózy (mliečny cukor). Príčinou je chýbajúci enzým laktáza, ktorý sa tvorí na črevnej sliznici medzi klkmi. Tento stav  býva dočasný. Na bezlepkovej diéty črevo zregeneruje: klky porastu  a obnoví sa tým aj aktivita enzýmu laktázy.  Pacient môže  tolerovať určité množstvo mlieka a mliečnych výrobkov.

Aké je rozšírenie celiakie?

Rozšírenosť ochorenia vo svete je asi 1 celiatik na 100 ľudí. Najviac pacientov je diagnostikovaných medzi 30. až 40. rokom života. Na Slovensku máme v súčasnosti okolo 3465 diagnostikovaných detí a okolo 10 000 dospelých, ale ešte stále je množstvo ľudí, ktorí ani netušia, že majú celiakiu. Hovorí sa, že až 9 z 10 pacientov nevie, že má celiakiu. Postupne ale dochádza k zlepšovaniu diagnostiky a podľa rôznych svetových štúdií pribúda aj zachytávanie príbuzných autoimunitných ochorení ako diabetes mellitus závislý na inzulíne, ochorenia štítnej žľazy, pečene, obličiek, kostí, svalov, kĺbov. To  vedie k zvýšenému počtu zachytenej „tichej formy“ celiakie.

Aké sú prejavy alergie na lepok?

Alergia na lepok sa v príznakoch od celiakie príliš nelíši. Začína bolesťami bruška, nafukovaním, hnačkami, pokračuje dýchacími ťažkosťami (nádcha, zápaly priedušiek, astma a pod.) a napokon sa pridajú rôzne zmeny na koži, sprevádzané nepríjemným svrbením. Počas kožných testov u alergológa sa prejaví výrazné začervenanie kože na pšenicu (môže byť sprevádzané aj dýchacími ťažkosťami, šokom...). V krvi stúpnu špecifické protilátky v triede IgE. Avšak rozdielny je stav sliznice tenkého čreva, na ktorom neprebiehajú také zmeny ako pri celiakii. Tieto ochorenia sa niekedy prejavia spoločne, preto niektorí kolegovia odporúčajú aj biopsiu (odobratie vzorky) tenkého čreva.

Aký je vzťah celiakie, alergie na lepok a iných potravinových alergií, prípadne potravinovej intolerancie?

Pri potravinovej alergii aj celiakii pretrváva určitá priepustnosť črevnej steny (sliznice). Preto môže vzniknúť aj alergia na tie potraviny, ktoré bežne konzumujeme. Ťažko však určiť, či je to reakcia na potraviny, alebo na prídavné látky (emulgátory) v týchto potravinách. Vo svojej ambulancii sa najčastejšie stretávam s pacientmi, ktorí majú alergiu na orechy, citrusy, vajíčka, mlieko, sóju a čokoládu. Je dôležité upozorniť, že alergia sójovej a mliečnej bielkoviny je skrížená. Teda ak má niekto alergiu na mlieko (nemyslím tým neznášanlivosť – intoleranciu), môže mať súčasne aj alergiu na sóju.

Rozdiel medzi alergiou a intoleranciou (neznášanlivosťou) potravín je aj v tom, že pri alergii treba úplne vylúčiť alergén – potraviny, ktoré alergiu spôsobujú. Naopak, pri neznášanlivosti niektorej potraviny je obvykle pacient schopný ju v malých množstvách tolerovať.

Sama s týmito chorobami bojujete, čo by ste ako odborník alergikom na lepok a celiatikom odporučili?

Nie, nebojujem. Hľadám spôsob spolužitia. Na začiatku to bolo aj cez slzy... Zatiaľ nepoznáme inú liečbu celiakie aj alergie na lepok ako celoživotnú bezlepkovú diétu. Začať odporúčam potravinami, ktoré lepok prirodzene neobsahujú ako ovocie, zelenina, ryža, zemiaky, strukoviny a mäso. Problémom je pridávanie lepku do niektorých potravín kvôli jeho schopnosti „lepiť“. Preto ho nájdeme aj tam, kde by sme to najmenej čakali (kozmetika, čokoláda, zmrzlina, kečup, horčica, konzervy...). V prípade potravín označených na obale prečiarknutým klasom odporúčam radšej si prečítať ich zloženie. Nemusia obsahovať lepok, ale iné alergény. U celiatika je vyššie riziko alergií na rôzne, bohužiaľ aj na prirodzené bezlepkové  potraviny (sója, zemiaky, kukurica...). Pri  potravinách, ktoré používajú odlepkovaný pšeničný škrob je prípustná hranica lepku 5 x vyššia než pri prirodzene bezlepkových potravinách (menej ako 20 mg/kg).

Aký je podľa vás najvhodnejší životný štýl pre celiatika?

Ako začať? Zmeniť životný štýl. Strava, pohyb, relax, odbúrať stres. Hlavou múr neprerazíme. Vezmime to radšej ako výzvu na zmenu. Ak organizmu ochorie, signalizuje, že niečo sme robili zle, je najvyšší čas na zmenu. Obviňovanie, strach, obava, výčitky len zhoršia ochorenie. Postupne treba „preladiť“ na pozitívne myslenie. Zvyknem zdravo jesť, konečne sa rozhýbem, určím si priority a postupne sa tak naučím spolužitiu s celiakiou či alergiou na lepok.

Ďakujeme za rozhovor.

 

Autor: imunita.sk

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...