Alergie

Úlohou imunitného systému je chrániť organizmus pred negatívnymi vonkajšími faktormi a zároveň udržať rovnováhu vo vnútorných procesoch. Je zrejmé, že primerané cvičenie môže priaznivo ovplyvniť aktivitu imunity nášho organizmu. No dnešný rýchly spôsob života, hektická doba a negatívne vplyvy súčasnej civilizácie - ako stres, znečistené prostredie a zlé stravovacie návyky, všetky tieto faktory môžu mať negatívny dopad na imunitný systém a tým pádom aj na zdravie. Ak imunita zlyhá, alebo je oslabená, môže dôjsť k vzniku rôznych ochorení, ako sú časté prechladnutia, chrípka, alergie.

Alergia

Je neprimeraná reakcia organizmu na zdanlivo neškodné látky. Medzi alergény (spúšťače alergickej reakcie) patria prírodné látky, ako sú pele rôznych stromov, tráv a burín, niektoré zložky potravy, súčasti a produkty domácich zvierat (srsť, výkaly), hmyzu (roztoče) alebo hmyzie jedy. Výsledkom reakcie je precitlivená odpoveď čiže alergia.

Alergikov pribúda

Súčasný stav alergických ochorení nenecháva nikoho na pochybách, že si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Počet alergikov neustále narastá a trend naznačuje, že o 10 rokov bude alergiou trpieť každý druhý jedinec. Alergie sa prejavujú rozlične a sú výsledkom nežiadúcich reakcií imunitného systému.

Prevahu majú prejavy na dýchacom trakte, bežné sú však aj prejavy na koži. Zároveň sa častejšie začínajú vyskytovať aj alergické prejavy v žalúdku alebo črevách. Napriek nie veľmi pozitívnej prognóze vo výskyte alergických ochorení sa môžeme brániť prevenciou a v prípade už prepuknutej alergie precíznou diagnostikou a cielenou terapiou.

Pre správne fungovanie imunitného systému je dôležitá tiež vhodná výživa podporená výživovými doplnkami.

Výživové doplnky sú prípravky obsahujúce biologicky aktívne látky s možným ochranným alebo podporným účinkom na ľudské zdravie. Do tejto skupiny patria aj produkty Imunoglukan P4H®.

<--Späť na Články
Atopický ekzém a leto
Veľké letné horúčavy, potenie, návšteva kúpalísk či striedanie pobytu na ostrom slnku a v klimatizovaných miestnostiach môžu mať veľmi nepríjemné následky na pokožku trpiacu atopickým ekzémom. Pacienti s týmto kožným ochorením by v lete mali viac ako inokedy dbať na opatrenia, ktoré pomôžu zabrániť alebo zmierniť zhoršenie jeho príznakov.
Viac informácií...
Zdravá pokožka aj po pobyte na slnku
V súčasnom období sa takmer dennodenne stretávame s pojmom zdravý životný štýl. Nárast civilizačných chorôb nás núti zamýšľať sa nad zdravím viac ako kedysi. Kladieme veľký dôraz na kúpu zdravých potravín plných vitamínov, radíme do svojho života pravidelný pohyb, odstraňujeme zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie, chodíme na preventívne prehliadky. Mnohí však pritom zabúdame na dôležitú súčasť zdravia. Na našu pokožku. V aktuálnom letnom období, kedy ju vystavujeme slnečnému žiareniu je starostlivosť o kožu viac ako potrebná.
Viac informácií...
Kedy začať cvičiť po užívaní antibiotík?
Antibiotiká sú látky, ktoré boli pôvodne získané ako prírodné produkty mikroorganizmov, ale teraz sú väčšinou pripravované chemickou syntézou alebo chemickou modifikáciou. Antibiotiká dokážu zničiť, prípadne spomaliť rast iných mikroorganizmov. Športovanie počas a po užívaní antibiotík má svoje jasné limity.
Viac informácií...